Bebru nams - Nāves sala - Daugmales pilskalns

Laivu noma piedāvā izbaudīt aizraujošu laivu braucienu pierīgā, pa Daugavu. Daugava ir ievērojamākā upe Ķekavas novadā, kas ir atvērta ūdenstūrismam gandrīz visos gadalaikos (izņemot ziemu, kad tās virsmu pārklāj bieza ledus kārta), ja vien ir drosme, atbilstošs ekipējums un vēlme ļauties mazākam vai lielākam piedzīvojumam.
 
Kopējais maršruta garums ir ~10,5 km, maršruts pieveicams ~ 3 stundās braucot ļoti mierīgā ātrumā un pa ceļam piestājot interesantākajos pieturas punktos.
 
Piebraukšana: Visvienkāršākais laivošanu ir sākt Daugmalē sekojot norādei “Pirmā pasaules kara piemiņas vieta Nāves sala”. Ceļš pieved līdz pat Daugavai.
 
1.pieturas punkts – Nāves sala
Nāves sala — agrāk pussala, tagad sala Daugavas kriesajā piekrastē, Rīgas HES ūdenskrātuvē, kas atrodas Ķekavas novada Daugmales pagastā. Tā aizņem aptuveni 2 km². Pirmā Pasaules kara laikā Krievijas karaspēkam atkāpjoties no Kurzemes un Zemgales, dažas karaspēka daļas bija palikušas Daugavas kreisajā krastā un ierakušās pussalas attekā. Šos ierakumus pakāpeniski paplašināja un izveidoja par stipru, diviem bataljoniem piemērotu placdarmu. 1916. gada 14. aprīlī 3. Kurzemes un 2. Rīgas latviešu strēlnieku bataljonu norīkoja palīgā krievu vienībām aizstāvēt šo nelielo placdarmu Nocietinājumi tika intensīvi apšaudīti dienu un nakti. Aizstāvju vienības mainījās ik pa trim nedēļām. Pārmaiņus šie abi bataljoni cīnījās pret vāciešiem, kur ienaidnieki apmētāja viens otru ar rokas granātām. Aizsargājot šo placdarmu, abi latviešu bataljoni zaudēja 167 karavīrus, tāpēc strēlnieki šo vietu nosauca par Nāves salu. 1924. gada 27. jūlijā valsts prezidents Jānis Čakste atklāja pieminekli Nāves salas aizstāvjiem. Tā autors bija Eižens Laube. Pēc Rīgas HES ūdenskrātuves uzpludināšanas pussala izveidojusies par salu.
 
2.pieturas punkts – Senču svētkalniņš
Jāņu kalns – Senču svētkalniņš – varoņu piemiņas vieta. Latviešu tautas likteņupes Daugavas krastā Daugmalē atrodas pakalns, ko tautā dēvē par Jāņu kalnu. Kalna apkārtnē norisinājušās daudzas vēsturiskas cīņas. I pasaules karā te izcīnītas niknas kaujas. 1937. g. meža dienās šai vietā iedēstītie piemiņas koki pauž par varonīgajiem cīnītājiem, kas, pildot savu karavīra augstāko pienākumu, nav žēlojuši dzīvību. Pakalna virsotnē piemiņas ozolu paēnā ir uzcelts akmens pamats jāņugunīm. 1994. g. uz šī pamata tika novietots Tālivalža Muzikanta veidotais piemineklis „Važu rāvējs”.
 
3.pieturas puntks – Daugmales pilskalns
Daugmales pilskalns ar senpilsētu, ostas vietu, kapulauku ir viens no ievērojamākajiem un pazīstamākajiem Latvijas arheoloģijas pieminekļiem. Daugmales senvietu kompleksu veido 3800 m² liels pilskalns, ap 2 ha liela senpilsēta. Lielākā senpilsētas daļa atrodas uz austrumiem aiz vaļņa. Otra, mazākā senpilsētas daļa, izvietojusies starp pilskalna rietumu nogāzi un Varžupīti.
 
4. pieturas punkts – līcītis pie “Baltic banknote”
“Baltic banknote” vārdā nosauktajā līcītī Daugavas krastā, nekas neliecina par vērtspapīru drukāšanas uzņēmuma klātbūtni. Tikai izkāpjot krastā un virzoties šosejas virzienā, ir pamanāms militāra objekta cienīgs nožogojums, brīdinājuma zīmes, ka objekts tiek apsargāts, kā arī pakalniņš ar skaistu zaļu mauriņu, zem kura kā izrādās savu mājvietu ir atradis uzņēmums ar tik nopietnu nosaukumu. Kas zina, iespējams tieši šeit tiek ražotas kādas tālas valsts naudas zīmes vai cita veida vērtspapīri, bet varbūt nekas no iepriekš minētā.
 
5. pieturas punkts – Rīgas HES aizsargvaļņa sākums
Rīgas HES nodota ekspluatācijā 1974. gadā, un tā ir jaunākā no Daugavas hidroelektrostacijām. Tajā ir uzstādīti 6 hidroagregāti ar kopējo jaudu 402 MW.
 
6. pieturas punkts – Maršruta beigas
Maršruta beigās attālums līdz tuvākajai transporta piebraukšanas vietai – apvedceļš (~300 metri) vai ceļš pie mājām Dzelmes (~150 metri) auto piebraukšana no Daugmales šosejas, pagrieziens uz Klaņģu kalnu.

Lai aprēķinātu aptuvenās brauciena izmaksas norādi laivu skaitu:

Pieteikšanās anketa

Uzmanību! Akciju atlaižu kuponus un atlaižu kartes lūdzam pieteikt pasūtījuma izdarīšanas brīdī!

*



*Obligātie lauki